Пред погледа на националния селекционер Георги Дерменджиев ЦСКА спечели първия си мач след принудителната пауза заради пандемията от коронавирус. На своя стадион "Българска армия" "червените" надделяха с 2:0 над Ботев Враца.

И двата гола паднаха след почивката и бяха дело на резерви. Първо Томи Юрич откри в 77-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Петко Ганев срещу Ахмед Ахмедов.

Малко след това Греъм Кери оформи крайния резултат, като заслуга за попадението имаше и защитникът на гостите Ангел Лясков, който се очаква след края на сезона да се върне при "червените".

Проверката беше генерална репетиция за двата отбора преди рестарта на efbet Лига. Точно след седмица ЦСКА гостува на Витоша Бистрица и мачът е насрочен за 21.00 часа. В същия ден, но от 18.45 часа Ботев Враца има визита на съименниците си от Пловдив.

В 77-ата Томи Юрич откри резултата, а за нарушението си Петко Ганев бе изгонен.

По-малко от две минути по-късно пък Греъм Кери реализира втория гол за домакините, а британецът влезе като резерва на "Армията" и определено бе най-трудният за опазване играч от отбраната на тима на Антони Здравков.

Това бе и единствената официална проверка на ЦСКА преди рестарта на българския шампионат, който се подновява идния петък.

На трибуните присъстваха собственикът на ЦСКА - Гриша Ганчев, както и почетният президент на клуба Димитър Пенев.

ЦСКА - Ботев Враца 2:0

Голмайстори: 1:0 Томи Юрич (77-д), 2:0 Греъм Кери (80)

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турциов, 26. Антов, 18. Мазику, 11. Занев, 6. Пинто, 15. Малинов, 24. Белтраме, 21. Джеси, 10. Евандро, 22. Соу (30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 8. Кери, 9. Юрич, 17. Рафаел, 23. Ахмедов, 27. Смоленски, 28. Гълъбов, 2. Митрев, 5. Бауренски, 7. Иванов, 29. Дончев)

Ботев: Костов, Ганев, Миланов, Керчев, Лясков, Васев, Златински, Н’Диайе, Атанасов, Домовчийски, Том (Янков, Генов, Ивайлов)