Берое разби Хебър Пазарджик с 1:6 в мач за Купата на България и продължава без проблем напред в турнира.

Александър Цветков откри резултата в 3-та минута, а Алфедо удвои в 11-та. Бразилецът се разписа за втори път в 17-та минута и Берое поведе с 0:3.

Борислав Цонев отбеляза в 53-та минута и покачи преднината на старозагорци. Фирцулеску добави попадение в 67-та минута, а Алфредо реализира своя трети гол в мача в 75-та минута.

Три минути по-късно Михайлов оформи крайното 1:6.

Така старозагорци се класираха за следващия кръг на надпреварата, а срещите ще се играят между 30 октомври и 1 ноември.

Хебър – Берое 1:6

голмайстори: 0:1 Александър Цветков 3′, 0:2 Алфедо 11′, 0:3 Алфредо 17′, 0:4 Борислав Цонев 53′, 0:5 Драгош Фирцулеску 67′, 0:6 Алфредо 75′, 1:6 Серафим Михайлов 78′

Хебър: 74. Димитър Пангев, 2. Васил Геров (к), 3. Димитър Мичков, 24. Дейвид Донов (46′- 10. Кирил Георгиев), 17. Денис Карасан, 8. Николай Хаджиниколов, 5. Атанас Велев, 14. Станимир Димитров, 16. Богомил Божуркин (50′- 42. Георги Недялков), 11. Александър Александров, 9. Стефан Лачов (62′- 27. Серафим Михайлов);

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 5. Мешка (59′- 28. Рубен Бриджидо), 6. Александър Цветков (59′- 77. Вандерсон), 10. Борислав Цонев (к) (59′- 9. Мартин Камбуров), 18. Алфредо, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 70. Драгош Фирцулеску, 73. Иван Минчев

Резултати от първия кръг в турнира за купата на България по футбол (победителите се класират за осминафиналите):

Атлетик (Куклен) - Левски (София) 0:6

Добруджа (Добрич) - Локомотив (София) 0:1

Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора) 1:6

Кариана (Ерден) - Септември (София) 0:1

Поморие - Локомотив (Пловдив) 0:1

Струмска слава (Радомир) - Царско село (София) 2:1

от 19:00 часа: