Ботев (Пд) победи с 3:1 Берое в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Преди футболната среща "жълто-черните" привърженици проведоха поредния си протест пред клубния стадион "Христо Ботев" в Пловдив с настояване да бъде построен. Това е и пета поредна победа на жълто-черните или шести мач без поражение.

По време на акцията деца поритаха топка. Феновете проведоха и среща с кмета на града Здравко Димитров по този проблем. Стотици привърженици се събраха пред дома на "канарите" и скандираха в знак на протест срещу забавянето на ремонтните дейности, които уж бяха обещани.

Двубоят започна двуостро и в 7-ата минута Ибрахима Конте от гостите центрира в наказателното поле, но вратарят на домакините Янко Георгиев улови топката. "Канарчетата" поведоха в резултата в 9-ата минута след груба грешка на младия страж на съперника Иван Гошев. Той върна опита пас към своя съотборник, но топката попадна на крака на Тодор Недев. Звездата на "жълто-черните" прехвърли майсторски излезлия напред вратар за 1:0.

Беройци реагираха и в 20-ата минута Педро Еуженио стреля по диагонала, но Янко Георгиев улови коженото кълбо. После при меле в полето на гостите Лъчезар Балтанов отправи неточен удар. Феновете на Ботев приветстваха боксьора Тервел Пулев, който дойде на стадиона. Домакините му връчиха "жълто-черна" фланелка. В 44-ата минута заралии изравниха След центриране от корнер Кристиян Димитров пробва да изчисти топката, връщайки я назад към центъра, но тя попадна точно на крака на Александър Цветков, кой се разписа за 1:1.

Това попадение не разколеба "канарчетата", а ги амбицира повече и те започнаха по-активно второто полувреме. В 54-ата минута влезлият на смяна Фернандо Виана изведе на удобна позиция Александър Тонев, който покачи на 2:1. При ситуацията обаче останаха съмнения, че автора на гола е в положение на засада.

В 61-ата минута домакините отбелязаха трети гол Тодор Неделев подаде на младия талант Станислав Шопов, който преодоля голямо пространство на терена. След това подаде на Тодор Неделев, след чийто изстрел топката се отби в гредата. До коженото кълбо първи се добра Станислав Шопов, който реализира за 3:1. Надмощието на "жълто-черните" продължи и в 63-ата минута Лъчезар Балтанов стреля, но Иван Гешев изби.

В 84-ата минута Педро Еуженио от гостите бе изгонен от игра заради оспорване на съдийско решение. Преди това той получи жълт картон. Напрежението на терена постепенно взе връх и в 86-ата минута Тодор Неделев и Рубен Бригодо получиха жълти картони за разправия. До края на мача и двата тима не вкараха гол и "канарчетата" спечелиха трите точки.

Ботев (Пд) - Берое 3:1

1:0 Тодор Неделев (9)
1:1 Александър Цветков (44)
2:1 Александър Тонев (54)
3:1 Станислав Шопов (61)