Шалке 04 победи с 2:0 като гост Байер Леверкузен и поне временно излезе на трето място в Бундеслигата след изиграването на 24 кръга.

"Кралскосините" реализираха по едно попадение в началото и края на мача, а между головете им домакините от Леверкузен останаха и с човек по-малко след два жълти картона на Доминик Кор.

Резултатът бе открит в 11-ата минута от Гуидо Бургщалер, който със самостоятелна контраакция изведе гостите напред в резултата.
В 38-мата минута Кор усложни максимално задачата на тима си, след като си изкара втори жълт картон и остави само 10 свои съотборници на терена.

До края на срещата Шалке логично създаде повече положения пред вратата на съперника, но превъзходството на гостите бе материализирано за втори път чак в 89-ата минута, когато Набил Бенталеб бе точен от дузпа, оформяйки крайното 2:0.

С успеха Шалке събра 40 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд, който обаче с мач по-малко. Байер заема пета позиция с 38 точки.