Фиорентина победи с 3:0 у дома Наполи и до голяма степен сложи край на мечтите на гостите за титлата в италианския шампионат.

"Небесносините" играха в намален състав още от 8-ата минута заради червен картон на Калиду Кулибали, който беше последен в защитата и фаулира Джовани Симеоне.

В 34-ата минута Симеоне даде аванс в полза на "виолетовите" с точен удар, преодолявайки вратаря Пепе Рейна след бърза контра.

В 62-ата минута отново Симеоне се разписа отблизо при отскочила топка след изпълнение на ъглов удар.

В последните секунди на редовното време Джовани Симеоне оформи своя хеттрик за класическата победа в полза на Фиорентина. Синът на старши треньора на Атлетико Мадрид - Диего Симеоне, вече има 13 попадения през сезона.

Наполи остава на четири точки зад лидера в класирането Ювентус, който има 88 точки. Три кръга преди края на сезона Фиорентина заема девета позиция с 54 точки и все още има шансове да се класира за Лига Европа.