Италия и Холандия завършиха наравно 1:1 в  контролна среща, играна в дома на Ювентус "Алианц Стейдиъм" в Торино.

Проверката между спящите гиганти, които пропускат Мондиал 2018, не мина без интересни положения и в 67-ата минута резервата Симоне Дзадза откри резултата. Малко след това Доменико Кришито беше изгонен с директен червен картон и гостите се възползваха от това в самия край, когато друг играч, появил се от пейката, Натан Аке, оформи крайния резултат.

Следващият мач на Италия е от новия турнир Лигата на нациите на 7 септември, когато отборът е домакин на Полша. В среща от същата надпревара "лалетата" гостуват на Франция на 9 септември, но преди това им предстои контрола с Перу.

През първото полувреме "адзурите" имаха териториално надмощие и още в 3-ата минута Андреа Белоти се разписа, но голът беше отменен заради засада. След малко повече от половин час игра домакините пропуснаха два великолепни шанса да поведат в резултата.

Първо Белоти се вряза в защитата на "лалетата" и стреля, но Яспер Силесен с чудесна намеса изби. При добавката Симоне Верди отправи инстинктивен удар, който обаче мина над напречната греда.

След час игра и Холандия показа зъби. Защитникът на Фейенорд Тони Вилхена беше оставен непокрит в наказателното поле на Матиа Перин, но изстрелът му не попадна в целта.

5 минути по-късно Холандия стигна до фаул на удобна позиция, но шутът на Мемфис Депай излезе в аут. Така се стигна до 67-ата минута, когато току-що появилият се на терена Симоне Дзадза откри резултата.

При атака от десния фланг, Давиде Дзапакоста центрира пред вратарското поле и нападателят на Валенсия засече с шпагат, за да матира Силесен за 1:0 за Италия. Само 120 секунди по-късно Доменико Кришито спъна откъсващия се сам срещу вратаря Раян Бабел и получи директен червен картон.

Роберто Манчини веднага взе мерки и смени Лоренцо Инсиние с Леонардо Бонучи в опит да заздрави защитата си. В 73-ата минута обаче Холандия можеше да изравни, след като Депай стреля от фаул в долния ляв ъгъл, но Перин със страхотна намеса изби.

В 79-ата минута при добра комбинация Вихена отново не уцели вратата, а Перин спаси изстрел на Стивън Бергуис. В 88-ата минута обаче вратарят на Дженоа капитулира, след като нападателят на Фейенорд центрира в наказателното поле и младият Натан Аке се разписа с глава за крайното 1:1.

Италия – Холандия 1:1

Голмайстори: 1:0 Дзадза (67), 1:1 Аке (88)

Италия: Перин, Кришито, Романьоли, Ругани, Дзапакоста (59-Де Шилио), Бонавентура (87-Пелегрини), Жоржиньо (78-Базели), Кристанте, Верди (61-Киеза), Инсиние (70-Бонучи), Белоти (63-Дзадза)

Холандия: Силенсен, Хатебур (46-Янмаат), Де Лайт (71-Аке), Ван Дайк, Блинд, Вилхена, Вормер (70- Бергуис), Де Рун (78-Промес), Вайналдум, Бабел (82-Елиа), Депай

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DK0p7fxZguQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>