Лече и Каляри завършиха 2:2 в мач от 13-ия кръг на Серия А. Двубоят трябваше да се играе вчера, но бе отложен с 24 часа заради проливен дъжд.

В 30-а минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Каляри и Жоао Педро бе точен за 1:0. Раджа Наинголан удвои аванса на Каляри в 67-а минута, но след това започна драмата за гостите.

В 81-а минута реферът даде директен червен картон за защитника на Каляри Фабрицио Качаторе за игра с ръка в наказателното поле, а Джанлука Лападула превърна в гол отсъдената дузпа.

След попадението се стигна до спречкване между вратаря на Каляри Робин Олсен и голмайстора на Лече Лападула и съдията показа червени картони и на двамата.

С девет души на терена Каляри не успя да удържи аванса си и в добавеното време Марко Калдерони изравни за крайното 2:2. Каляри е четвърти в класирането с 25 точки, докато Лече е 17-и с 11 точки.