Севиля си осигури място на 1/8финалите в Лига Европа, след като победи отново Лацио, сега с 2:0 на своя „Рамон Санчес Писхуан“.

Андалусийци спечелиха миналата седмица с 1:0 в Рим и бяха големи фаворити да продължат напред, което в крайна сметка и направиха, но пак не убедиха с играта си.

Севилци изпитват колебания напоследък и позицията им в Топ 4 в Ла Лига е доста застрашена, но този път не оставиха съмнение, че заслужават да продължат напред.

Уисам бев Йедер вкара гола на успокоението в 20-ата минута, когато при контра Пабло Сарабиа стреля, вратарят не изби по най-добрия начин и французинът направи добавка.

След паузата Мудо Васкес остави Севиля с човек по-малко за нарушение срещу Ачерби, но пък Марушич от гостите също бе отстранен, което изравни отборите. Така в 79-ата минута Хесус Навас и Сарабиа комбинираха и последният оформи крайния резултат от 2:0.