Испания постигна третата си поредна победа в Група F на европейските квалификации, след като надигра с 4:1 като гост тима на Фарьорските острови. “Ла Фурия” започна с головете още от 6-та минута, когато се разписа Серхио Рамос, а 13 по-късно точен бе и Хесус Навас. До края на полувремето играчи на домакините вкараха два гола, но резултатът набъбна до 1:3. Клеминт Олсен намали в 30-та минута, а в 34-та Тейтур Гестсон си отбеляза автогол. В средата на второто полувреме Хосе Гая добави четвърти гол за испанците.

Така след първите три мача в Група F Испания е на първата позиция с 9 точки, шведите са втори със 7, а трети румънците с 4. Следват отборите на Малта (3), Норвегия (2) и Фарьорски острови (0).

За “Ла Фурия” за първи път като титуляр започна Санти Касорла, който за последно бе в подобна позиция преди точно 1302 дни. Испанците поеха очаквано инициативата още от първата минута и след само 6 игра Серхио Рамос даде аванс за тима. Иско центрира след късо изпълнение на ъглов удар, а Рамос с глава насочи топката в мрежата.

В 19-та минута Испания вкара втори гол. Яго Аспас разсече защитата на домакините с хубав пас към Хесус Навас, който с удар по диагонала направи 2:0. Интересна подробност е, че Испания спечели предишните 9 мача, в които Навас е титуляр.

Домакините успяха да намалят резултата в 30-та минута, когато Ферьо центрира от ъглов удар, а Олсен успя да вкара с глава. Още до края на първото полувреме испанците решиха всичко с трети гол. Иско стреля по прекрасен начин по диагонала, но за негово нещастие топката се отби в гредата. След това обаче тя се отклони от гърба на вратаря Тейтур Тестсон и влезе в мрежата му.

След почивката Испания имаше още няколко изгодни положения, а след час игра и домакините можеха да вкарат още един гол. Атли Грегерсен стреля мощно, но Кепа отрази. Все пак испанците вкараха отново в 71-та минута. Марко Асенсио пусна страхотен пас към Хосе Гая, който технично копна топката над Тестсон за 4:1. Последваха пропуски на Йоренте, Роберто и Асенсио, но в крайна сметка Испания постигна заслужен успех.

Следващият мач на Испания е в понеделник на “Сантяго Бернабеу” срещу тима на Швеция.

Фарьорски острови - Испания 1:4

0:1 Серхио Рамос 6’

0:2 Хесус Навас 19’

1:2 Клеминт Олсен 30’

1:3 Тейтур Тестсон - автогол 34’

1:4 Хосе Гая 71’

Фарьорски острови: Гестсон, Сьоренсен, Грегерсен, Ферьо, Давидсен, Хансон, Ватнсдал (74 - Белдвинсон), Б. Олсен, Фредериксберг (86 - М. Олсен), К. Олсен (68 - Йохансен), Ватнхамер

Испания: Кепа, Гая, Ермосо, Рамос (46 - Йоренте), Навас, Касорла, Родри, Роберто, Иско (74 - Руис), Аспас (56 - Асенсио), Мората

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6gKEc0HYt2Q" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>