Депортиво Ла Коруня взе добър аванс срещу Майорка във финалния плейоф за влизане в испанския елит след победа с 2:0 у дома. Реваншът е в неделя.

Голове на Феде Картабиа и Кике в двете полувремета, донесоха успеха на галисийците в мача изпълнен със сериозни единоборства и здрави влизания.

Спорно беше второто попадение, тъй като при ситуацията не стана напълно ясно дали топката преминава напълно зад голлинията преди да бъде избита от вратаря Маноло Рейна.

„Не съм сигурен. Ако имаше гол и помощникът е видял това, защо не тръгна към центъра и не вдигна флага? Това са трудни решения, които повлияха на крайния изход от мача“ заяви стражът на Майорка.

Каузата на гостите не бе подпомогната и от факта, че те играха повече от едно полувреме с човек по-малко. В края на първата част Педраса атакува много грубо в гърдите Берхантинос и бе отстранен, а потърпевшият откаран в болница.