С голове на Раул Гарсия от дузпа и Юри Берчиче Атлетик Билбао спечели с 2:0 при домакинството си на Гранада в двубой от 15-ия кръг на испанското футболно първенство.

Успехът изкачи баските на пето място в класирането с 26 точки, само на пет зад лидера Реал Мадрид.

Гарсия реализира първото попадение в срещата в 41-вата минута, когато последователно получи възможност да бие дузпи. Първото му изпълнение бе спасено от вратаря на Гранада Руи Силва, но последва намеса на ВАР и при второто той бе точен за 1:0.

Голът на успокоението за домакините бе реализиран от Берчиче в 83-тата минута, когато Унай Лопес го остава сам срещу оголената мрежа.

За Гранада поражението е четвърто в последните пет мача и остави тима на девета позиция в класирането с 21 точки.