Неманя Максимович се разписа в 117-ата минута и донесе драматичната победа на Сърбия с 2:1 след продължение срещу Бразилия на финала на световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Нова Зеландия.

Двубоят за титлата отиваше към изпълнение на дузпи, когато малко преди края на допълнителните 30 минути Стефан Илич и Андрия Живкович комбинираха, извеждайки Максимович зад защитата и той спокойно вкара топката във вратата на "селесао".

Станиша Мандич беше извел сърбите напред в резултата в 70-ата минута, но само три минути по-късно Андреас Перейра изравни след самостоятелен пробив и техничен диагонален удар от наказателното поле.

Вратарят на сръбския състав Предраг Райкович направи серия от добри спасявания и попречи на "селесао" да спечели двубоя още в редовното време.

Това е първа титла за Сърбия, докато Бразилия има пет спечелени световни купи в тази възрастова група. В мача за третото място на световното първенство Мали победи Сенегал с 3:1.