Експерименталният тим на Дания, включващ играчи по футзал и футболисти от местната трета и четвърта дивизия, логично загуби с 0:3 от Словакия в контрола.

Домакините, които разчитаха на звездите си Марек Хамшик и Мартин Шкъртел, поискаха от УЕФА да реши проблема на съперника, където не могат да се разберат за приходите от рекламните права, а освен това пуснаха билети на цена 1 евро заради слабия състав на гостите.

„Беше трудно да се мотивираме за такъв мач” призна Хамшик, чийто тим поведе още в 11-ата минута, когато Адам Немец вкара с глава.

Алберт Руснак направи 2:0 в 37-ата минута, а 11 минути преди края резервата Адам Фогт си отбеляза автогол, за да оформи крайния резултат.

Датската федерация определи случилото се като „достойно поражение”, като ще бъде интересно каква ще бъде формацията на датчаните за домакинството срещу Уелс от Лигата на Нациите в неделя.