Казахстан на Станимир Стоилов разби у дома Андора с 4:0 и постигна историческа първа победа в група 1 на Лига D от новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

Йеркебулан Сейдакхмет откри резултата в 21-ата минута след пас на Исламкхан, а Баюржан Турисбек удвои аванса на домакините малко преди паузата.

Хосеп Гомес си вкара автогол след час игра, а в средата на втората част гостите останаха в намален състав, след като Жорди Алаез си изкара втори жълт картон и тръгна под душовете.

Четвърт час преди края Роман Муртазайев оформи крайния резултат след асистенция на Суюмбайев за първата победа на тима в турнира.

След успеха воденият от бившия национален селекционер на България отбор остава втори в групата с 5 точки от 4 мача и е на четири пункта зад лидера Грузия, който е с една среща по-малко. Андора е на дъното с 2 точки в актива си след 2 ремита и 2 поражения.