Пари Сен Жермен продължи победния си ход в Лига 1, след като спечели с 2:1 срещу втория Лил и така постави рекорд.

Парижани станаха първият тим от големите първенства, който успява да триумфира в първите си 12 мача от сезона. Така авансът на Принцовете вече е 11 точки пред Лил.

Иначе успехът не дойде лесно и домакините трябваше да чакат до последните 20 минути, за да стигнат до решаващите попадения.

В 70-ата минута Килиан Мбапе отбеляза страхотен гол, след като видя, че вратарят Майк Менян е пред голлинията си и успя да го преодолее с удар от около 30 метра.

6 минути преди края Неймар гарантира триумфа, след като стреля от около 20 метра, получи се рикошет и топката за втори път посети мрежата на Песовете.

Лил успя да стигне до гол дълбоко в добавеното време, след като Пепе вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка на Тимо Керер, но до нещо повече нямаше възможност да стигне.