Бенфика победи като гост шампиона Порто с 2:1 в дербито на португалския футбол и излезе начело в класирането след 24-ия кръг.

Това беше девета поредна победа в шампионата за Бенфика, след като Бруно Лаге замени на треньорскяи пост Руи Витория. Тимът отстъпваше пред Порто със 7 точки в класирането, но вече има аванс от две и е на първата позиция.

Порто откри резултата с гол на Адриан Лопес в 18-ата минута. В ситуацията останаха съмнения за засада на играч на Порто, но след намесата на системата ВАР попадението бепе зачетено.

Бенфика стигна до пълен обрат с голове на Жоао Феликс в 26-ата и Рафа Силва в 52-ата минута. В 77-ата минута гостите останаха с 10 души на терена след червен картон на бразилеца Габриел.

След успеха Бенфика оглави класирането с 59 точки, изпреварвайки досегашния лидер Порто, който вече е на втората позиция с 57 точки.