Мегазвездата на Аржентина Лео Меси изригна с два гола за победата с 5:1 над Никарагуа. Проверката бе част от подготовката на "гаучосите" за предстоящата Копа Америка.

Меси опъна мрежата в 37-а и 38-а минута, две попадения добави и Мартинес (63 и 73), едно вкара Перейра (81). За Никарагуа точен от дузпа бе Барера (90).

Лео изигра страхотен мач, като напомни на най-добрите си години с екипа на Аржентина. В 37-ата минута той се подигра със защитата на Никарагуа и с техничен удар вкара за 1:0.

Малко по-късно Меси отблизо опъна мрежата за 2:0 и реши тази проверка. Този гол бе под №67 за него с националната фланелка.

След почивката резервата Мартинес набута два гола, един добави и Перейра. В края на мача Отаменди игра с ръка в наказателното си поле и гостите вкараха почетно попадение от дузпа чрез Барера. Така Аржентина записа впечатляваща победа преди Копа Америка.

Аржентина - Никарагуа 5:1