Защитаващият титлата си отбор на Чили постигна втора победа на Копа Америка след успех с 2:1 над Еквадор и си осигури място на четвъртфиналите на южноамериканското първенство.

Чили оглави класирането в група С с пълен актив от 6 точки, втори е съставът на Уругвай с 4 точки.

Алексис Санчес продължава със силното си представяне, като отбеляза победния гол за чилийците, негов втори в турнира.

Хосе Фуенсалида откри за Чили в 8-а минута, а Енер Валенсия изравни за Еквадор след точно изпълнена дузпа в 26-а минута.

В началото на второто полувреме Алексис Санчес реализира с едно докосване след центриране на Карлос Арангис и осигури победата на Чили.

Еквадор завърши мача в намален състав след директен червен картон на защитника Габриел Ачилиер в добавеното време за груб фаул срещу Артуро Видал.