Шампионът на Южна Америка Бразилия допусна първа загуба от четвъртфинала на световното първенство по футбол в Русия през 2018 година, след като отстъпи с 0:1 на Перу в контролна среща, играна в Лос Анджелис.

Бразилците трудно създаваха опасности пред перуанската врата и дори влизането в игра на звездата им Неймар в средата на второто полувреме не промени това.

В същото време Перу показа отлична дисциплина и изчака шанса си да нанесе решителен удар в 85-ата минута, когато Луис Абрам се разписа с глава след центриране от фаул.

В малкото минути до края Бразилия така и не успя да създаде реален натиск пред вратата на съперника си и по този начин бе сложен край на серията на "кариоките" от 17 мача без поражение.