Германия победи Саудитска Арабия само с 2:1 на стадион "БайАрена" в Леверкузен в последен приятелски мач преди началото на Мондиал 2018 в Русия идната седмица.

Световният шампион откри резултата в осмата минута, като всичко започна с разкошния дълъг пас на Кимих. Марко Ройс свали майсторски от въздуха за Тимо Вернер и неговият безпощаден изстрел от движение с левачката накара топката да посети мрежата с помощта на напречната греда.

Малко след това удар на Вернер беше блокиран и Марко Ройс стреля веднага от движение извън наказателното поле. Получи се много зрелищен изстрел от ждроб, но левият страничен стълб спаси гостите.

Десетина минути преди почивката лявата греда спаси Саудитска Арабия за втори път в срещата след удар на Сами Кедира и спасяване на вратаря. На отсрещната врата германците можеха да бъдат наказани, но Ал Мувалад би покрай целта.

В 43-ата минута Германия увеличи преднината си. Вернер отправи остро центриране за Томас Мюлер, който игра с топката, но Омар Хавсави я засече в собствената си врата.

Арабите се държаха доста прилично в първата половина на второто полувреме и дори създадоха нова голова възможност, но хубавият шут от движение на Ал Давсари мина малко над целта. При акция на домакините Ал-Майооф спаси удар на Мюлер.

В 83-ата минута Ал Джасам падна в наказателното поле на германците след контакт със Сами Кедира и реферът посочи бялата точка. Влезлият като резерва Ал-Салави беше отказан от Тер Стеген, но Ал Джасим направи успешна добавка.

В 92-ата минута Саудитска Арабия дори можеше да изравни, но Ал-Салави беше блокиран от Матс Хумелс малко пред голлинията. Нападателят на арабите поиска дузпа, но нямаше кой да изпълни желанието му. На отсрещната врата пък Марио Гомес стана за смях с непохватното спиране на топката в малкия пеналт....

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UWtmW0AnPvc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Германия - Саудитска Арабия 2:1

1:0 Тимо Вернер - 8'
2:0 Омар Хавсави - 43', автогол
2:1 Тайсир Ал Джасим - 85'

Пропусната дузпа: Ал-Салави (С. Арабия) - 85'

Германия: Нойер (Тер Стеген - 46'), Хумелс, Боатенг (Зюле - 46'), Хектор, Кимих (Гинтер - 81'), Кедира, Кроос, Дракслер, Ройс (Гюндоган - 57'), Мюлер (Брандт - 74'), Вернер (Гомес - 62')

Саудитска Арабия: Ал-Майооф, Ал Шахрани, Осама Хавсави, Омар Хавсави, Ал-Харби, Атееф, Ал Фарах, Ал Шехри, Ал Давсари, Ал Джасим, Ал Мувалад