Бостън и Сейнт Луис започнаха с победи в полуфиналите на конференциите в НХЛ, печелейки като домакини на старта.

Брюинс надвиха Кълъмбъс с 3:2 след допълнителна третина, а големият герой бе Чарли Койл. Той първо изравни с попадение в последните 5 минути на редовното време, а в продължението донесе и победата с гол 5:15 минути след началото на продължението.

Блу Джакетс, които елиминираха Тампа Бей в първия кръг, изостанаха в началото, но направиха обрат с два гола за 13 секунди и бяха близо до нов триумф, но в крайна сметка загубиха за първи път в тези елиминации. Мач №2 отново ще бъде в Бостън.

На Запад Сейнт Луис спечели с 3:2 срещу Далас, след като Владимир Тарасенко се разписа на два пъти, а вратарят Джордън Бинингтън се отчете с 27 спасени изстрела за успеха на Блус, които ще посрещнат тексасци и в мач №2.