Интер постигна победа с 2:1 при гостуването си на Киево в среща от 34-ия кръг на Серия "А".

След победата си отборът на "нерадзурите" е 5-и в класирането и има в актива си 66 точки, като е само на точка от третия и четвъртия - Рома и съответно Лацио.

Противникът на миланския тим пък е 16-и с актив от 31 точки и е сериозно застрашен от изпадане.

Това бе и трета поредна победа за тима от Милано над "летящите магаренца", като отборът е вкарал на днешния си противник цели 10 попадения за този брой срещи и е допуснал два гола.

Първото полувреме бе доста скучновато и нямаше попадения по време на него, като и двата отбора създадоха опасни атаки.

След почивката обаче на терена стана интересно и в 52-ата минута Икарди от непосредствена близост успя да даде аванс на гостуващия тим в резултата.

Той се възползва от чудесно подаване на Д'Амброзио и матира противниковия вратар.

Рафиня пък намери Перишич в близост до малкото наказателно поле в 61-ата минута и хърватинът с удар по земя удвои аванса на тима си и на практика предреши крайния изход на мача.

Силите на домакините стигнаха за почетен гол на Степински в продължението след края на редовното време.

КИЕВО - ИНТЕР 1:2