Легендарният вратар Дзино Дзоф засипа със суперлативи капитана на Ювентус Джанлуиджи Буфон, след като италианският национал подобри рекорда му за най-много минути без допуснат гол в Серия "А".

Това стана при снощната победа на "бианконерите" с 1:0 над Сасуоло, като Буфон вече не е вадил топката от мрежата си в продължение на 926 минути. Така той измести Дзоф (903) от 2-то място, а срещу Торино може да бие рекорда на Себастиано Роси. За целта Буфон не трябва да получи попадение в първите 4 минути на градското дерби.

"Бях сигурен, че рано или късно Буфон ще ме надмине. Той е №1, по-добър е и от Роси. Не е тайна, че Джиджи никога не почива на стари лаври, а винаги работи на 100%. Съотборниците му знаят, че може да спаси почти всичко", каза Дзоф, след което добави, че Буфон може да пази до 41-годишна възраст - на колкото световният шампион от 1982 г. прекрати кариерата си.

Самият Буфон в момента е на 38 г., но заяви, че смята да спре с футбила след Мондиал 2018 в Русия.