Ювентус направи сериозна крачка към защитата на купата в Италия, след като удари Наполи с 3:1 в първия полуфинален мач. Торинци стигнаха до победата с две дузпи, реализирани от Пауло Дибала, и още едно попадение на Гонсало Игуаин.

Неаполитанците поведоха 1:0 чрез Хосе Кайехон, в хода на двубоя спортните отсъждания на рефера Паоло Валери дадоха възможност на "Старата госпожа" да обърне мача. Все пак голът на чужд терен оставя Наполи в играта за мача реванш, който по предварителна програма ще се играе на 5 април на стадион "Сан Паоло".

Началото на двубоя бе равностойно, като и двата отбора по-скоро се мъчеха да се излъжат. Наполи привидно започна по-добре и разиграваше повече в половината на домакините. Положенията обаче се откриваха за торинци.

В 13-ата минута Дибала се измъкна от неаполитанската защита сам срещу вратаря, но при удара бе блокиран и топката излезе в корнер. При центрирането Манджукич стреля с глава, но топката премина над напречната греда.

Гостите рядко стигаха до вратата на Юве, като опасностите пред торинската вратата идваха единствено след далечни изстрели. Инсине, Хамшик и Рог се пробваха с удари извън наказателното поле да поразят съперника, но вратарят Нето с добри намеси опази мрежата си суха.

В 33-ата минута Игуаин направи сериозен пропуск. Аржентинският голаджия бе изпуснат в наказателното поле и стреля отляво по диагонала, но топката профуча над вратата

В крайна сметка в най-силните моменти на Юве през първата част Наполи стигна до гол при първата грешка на "Старата госпожа" в защита. В 36-ата минута след брилянтна атака Инсине центрира ниско на далечната греда, където Асамоа изпусна Кайехон и испанското крило отблизо опъна мрежата за 0:1.

В последната минута на полувремето "бианконерите" изпуснаха златен шанс. Рейна изби опасен удар с глава на Манджукич, след което Бардзали от два метра до лявата греда направи добавка, но отново испанският вратар предотврати сигурен гол.

След почивката Ювентус започна ударно и само след 120 секунди стигна до изравнителния гол. Кулибали с минимален контакт препъна Дибала в наказателното поле и реферът Паоло Валери отсъди дузпа.

От бялата точка потърпевшият нападател хладнокръвно отбеляза и направи резултата 1:1. Торинци продължиха да натискат в търсене обрата и той не закъсня.

В 64-ата минута груба грешка на Пепе Рейна, който не успя да се намеси при висока топка, позволи на Игуаин от малък ъгъл да мушне топката в опразнената врата. Пет минути по-късно Ювентус вкара трети гол, а грешник отново се оказа Рейна.

Вратарят на Наполи връхлетя върху останалия сам срещу него Куадрадо и Паоло Валери отново посочи бялата точка. При повторението се видя, че стражът на Наполи първо докосна топката и след това събори противниковия нападател. Дибала отново бе безгрешен и за втори път прониза Рейна от бялата точка - 3:1.

До края на мача Наполи не успя да се върне в мача и Юве доигра срещата с двата гола аванс, които им дават доста големи шансове за място на финала преди реванша на "Сан Паоло".

Ювентус - Наполи 3:1

0:1 Кайехон 36
1:1 Дибала 47-дузпа