Ювентус направи нова огромна крачка към 7-ма поредна титла на Италия след шампионски обрат с 3:1 над Болоня. “Бианконерите” губеха с 0:1 до почивката, но през втората част натикаха съперника в собствената му половина и трите гола бяха най-малкото, с което си тръгнаха играчите на Болоня.

Така два кръга преди края Ювентус има вече 7 точки аванс пред втория Наполи, който утре има и мач в аванс срещу Торино. Ако южняците загубят от “биковете”, Ювентус ще празнува.

Нещата в Торино не се развиваха според очакванията през първото полувреме. Хората на Макс Алегри не играеха на ниво, от което се възползваха гостите. Още в 19-та минута Лоренцо Крисетиг можеше да смълчи трибуните, но Джиджи Буфон отговори с невероятно спасяване.

Така се стигна до 27-та минута, когато Даниеле Ругани фаулира противников футболист в наказателното си поле и реферът на двубоя посочи бялата точка. Симоне Верди стреля в средата на врата и излъга Буфон, за да даде аванс за Болоня - 1:0. До края на полувремето Ювентус опита да изравни поне резултата, но не стигна до сериозно голово положение.

На почивката Макс Алегри пусна Дъглас Коста, който раздвижи играта и внесе настроение и острота на Ювентус. “Бианконерите” изравниха бързо резултата, след като в 52-та минута центриране на Хуан Куадрадо от дясното крило бе засечено от Себастиан Де Майо, който си вкара автогол. Последваха сериозни пропуски на Куадрадо и Игуаин, но вторият гол за Юве бе въпрос на време. За сметка на това Болоня можеше да отбележи, но удар на Емил Крафт спря в гредата.

В 64-та минута Дъглас Коста центрира от лявото крило, стражът на Болоня увисна, а на задна греда Сами Кедира насочи топката в опразнената мрежа за 2:1. При ситуацията останаха съмнения за нарушение на Кедира срещу Кейта, а претенциите на гостите не бяха уважени от рефера.

Пауло Дибала реши всичко в 69-та минута, когато се възползва от нов прекрасен пробив по лявото крило на Коста. Бразилецът намери Дибала на около десетина метра от вратата и аржентинецът с лекота оформи крайното 3:1.

Ювентус - Болоня 3:1

0:1 Симоне Верди 30’-д

1:1 Себастиан Де Майо 52’-автогол

2:1 Сами Кедира 63’

3:1 Пауло Дибала 69’

Ювентус: Буфон, Ругани, Бардзали, Асамоа, Куадрадо (72 - Лихтщайнер), Маркизио, Матюиди (46 - Коста), Кедира, Сандро (84 - Бернардески), Дибала, Игуаин

Болоня: Миранте, Де Майо, Романьоли, Крафт (60 - Торосидис), Кейта, Поли, Крисетиг, Наги, Мбайе, Авенати (66 - Паласио), Верди (73 - Дестро)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/L-iLz24gn6c" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>