Президентът на Ювентус Андреа Аниели призова да не бъде поеман никакъв риск с по-ранното включването в игра на Кристиано Роналдо в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига срещу Аякс.

Португалският национал има мускулен проблем след двубоя на неговата родина със Сърбия на 26 март, завършил наравно 1:1, от квалификациите за Евро 2020.

"С такива контузии трябва да се внимава изключително много. Не може само с един мач да се рискуват следващите няколко месеца. Той трябва да се завърне в игра до няколко седмици. Важно е да се излекува напълно и едва след това да бъде на разположение на отбора до края на сезона", заяви Аниели.

Италианският шампион ще гостува на Аякс в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига на 10 април.

Роналдо реализира хеттрик при победата за Ювентус с 3:0 у дома срещу Атлетико Мадрид в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига през март. "Бианконерите" преодоляха изоставане от две попадения срещу Атлетико и продължиха напред в Шампионската лига.