Септември победи Струмска слава с 2:0 в Радомир и се класира за полуфиналите на турнира за купата на България по футбол. Столичният клуб се присъедини към Локомотив Пловдив и ЦСКА, които вече продължиха напред. Последният участник ще бъде определен в срещата Ботев Пловдив и Черно море, която е днес от 18.30 часа.

В 11-ата минута Борислав Николов от състава на домакините отправи хубав удар към вратата на Валентин Галев, то той изби в корнер. Малко след него и Кристиан Тасев пропусна да донесе аванс на домакините.

Септември отговори в 20-ата минута със слаб удар на Суад Сахити. Гостите стигнаха и до попадение в 40-ата минута чрез Фабиано Алвеш, но то бе отменено поради засада.

В 43-ата минута гостите от София получиха право да изпълнят дузпа. Здравко Димитров центрира в наказателното поле на Струмска слава, където съперников футболист игра с ръка. Иван Тилев застана зад топка и не сгреши.

Футболистите на Септември заиграха по-уверено след почивката и не позволяваха на представителя на Втора лига да застраши сериозно вратата пазена от Галев. В 70-ата минута се стигна до меле пред вратата на гостите след корнер, но защитата успя да се справи.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Септември стигна до втори гол след бърза контраатака. Георги Русев се измъкна сам срещу вратаря и прати топката в мрежата.

Струмска слава - Септември - 0:2

0:1 Иван Тилев 43-дузпа
0:2 Георги Русев 85

Струмска слава: Драгомир Петков, Борислав Николов, 5. Мартин Костов, Николай Николов, Любен Танев, Тодор Зюмбюлев (58-Кристиан Китов), Кристиан Тасев (68-Калоян Евгениев), Хуан Калдерон, Христо Кирев (20-Максим Кос), Илиян Попов, Слави Паскалев

Септември: Валентин Галев, Александру Бенга, Александър Дюлгеров, Борис Галчев, Дарко Глишик, Здравко Димитров (55-Георги Русев), Иван Тилев (70-Димитър Костадинов), Иван Стоянов, Илия Димитров (76-Владимир Николов), Суад Сахити, Фабиано Алвеш