Левски обърна с 3:1 австрийците от Флоридсдорфер в контролна среща играна в Малта. Точни за "сините" през второто полувреме бяха Вутов (56), Костов (60) и Яблонски (69). За Флоридсдорфер преди почивката вкара Берни (3).

Дебют за Левски направиха новите попълнения Фелипе Нашименто, Паулиньо и Алфонсо Фигейредо, като единствено Ривалдиньо не игра.

Това бе четвърта проверка за Левски по време на лагера им в островната държава. "Сините" са с две победи, едно равенство и една загуба от тези проверки.

Флоридсдорфер пък е на девето място във Втора Бундеслига на Австрия.

Авсрийците поведоха още в третата минута, когато след грешка при изнасянето на една топка от наказателното поле на Давид Яблонски нападателят Бернхард Фучик беше изведен в пеналта и със силен удар в близкия ъгъл преодоля Божидар Митрев.

"Сините" нямаха особени положения до края на първото полувреме, но след почивката изцяло доминираха и стигнаха до обрат.

В 56-ата минута резервата Антонио Вутов изравни с удар от въздуха от десетина метра след центриране от дясно на друга резерва Милош Цветкович. Четири минути по-късно Левски стигна до пълен обрат.

Новото попълнение Станислав Костов, който също се появи в игра след почивката от пейката, се разписа във втора поредна проверка, след като отклони удар по тревата на Антонио Вутов.

В 68-ата минута Яблонски се реабилитира за грешката си при гола на съперника и вкара с красив удар от въздуха след центриране от ляво от корнер на Фелипе Нашименто.

Минута преди края "сините" можеха да направят победата си още по-убедителна, но Роман Прохазка пропусна отсъдената за нарушение в пеналта срещу Афонсо Фигейредо дузпа.

ЛЕВСКИ - Флоридсдорфер 3:1