Левски записа хеттрик от загуби, след като днес отстъпи на тима от четвърта немска дивизия Тюркгюджю-Атаспор с 0:4 в третата си контрола от предсезонния лагер в Йенбах, Австрия.

Касим Рабихич откри резултата от дузпа в 26-ата минута. През второто полувреме два гола вкара Лапе (57,74), а едно добави Фуркан Дзорба. В 47-ата минута Янис Каргас бе изгонен с директен червен картон.

Във вторник, 2 юли пък е последната контрола на Левски на австрийска земя срещу швейцарския шампион Йънг Бойс. Двубоят ще се играе във Фюген от 19:30 часа българско време.

Още в 17-ата минута "синята" защита бе пропукана сериозно и Карл-Хайнц Лапе беше изведен сам срещу Михайлов и стреля покрай вратаря, но топката се отби в дестния страничен стълб.

В 26-ата минута футболистите на Тюркгюджу получиха правото да изпълнят дузпа. Деян Иванов фаулилира съпеников футболист в наказателното поле и съзията посочи бялата точка. Зад топката застана Касим Рабихич и вкара за 1:0.

В началото на втората част Янис Каргас бе изгонен за безумно влизане напред с бутоните срещу Кирш. Малко след това германците удвоиха преднината си. В 57-ата минута Тюркгюджу организира опасна атака отляво, Рабихич навлезе в наказателното поле и пусна успореден пас към Лапе, който засече топката в опразнената врата.

Три минути по-късно Фуркан Дзорба направи резултата класически, след като се разписа с глава след центриране от корнер. Левият бек бе изпуснат от защитата на "сините" и разстреля Николай Михайлов.

В 74-ата минута резултатът стана 4:0. Германският тим изпълни бързо пряк свободен удар. Лапе бе изведен сам срещу Михайлов и с прецизен удар в далечния ъгъл успя да се разпише за втори път в мача.

Голмайстори: Касим Рабихич (26'д.),  Карл-Хайнц Лапе (57', 74'), Фуркан Дзорба (60')

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Деян Иванов, Ясин Каргас, Томислав Папазов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Станислав Иванов, Мартин Д.Петков, Франко Мазурек, Илия Димитров

Резерви: Милан Миятович, Петър Иванов, Живко Миланов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов, Атанас Кабов, Мартин Петков, Хали Тиам