Левски оглави еднолично генералното класирaне в българското футболно първенство, след като се наложи с 1:0 над Локомотив Пловдив в мач от седмия кръг.

"Сините" са с актив от 16 точки, следвани от Лудогорец с 14. Разградчаните обаче играят утре срещу Славия като домакини.

Първото полувреме изглеждаше равностойно като игра, но Левски създаде по-добрите положения, въпреки че стигна само до един точен удар.

"Сините" все пак удариха греда в добавеното време, когато Стивън Езе изчисти топката в напречната, а преди това Франко Мазурек пропусна с шут от границата на наказателното поле на Локомотив.

Пловдивчаните удариха за втори път собствената си греда след изчистване на Дейвид Малембана в началото на второто полувреме, а преди и след това положение Мартин Луков изби опасни удари на Иван Горанов и Мазурек.

Натискът на Левски доведе до успех в 59-та минута. Капитанът Живко Миланов напредна по дясното крило и центрира към Найджъл Роберта.

Националът на Кюрасао бе изпуснат от Стивън Езе, овладя топката на десетина метра от вратата и я изпрати с първото докосване в мрежата на Луков.

Мачът се успокои след гола на Левски, въпреки че Локомотив промени коренно играта си. Тя като цяло се изравни, но липсваха чистите голови положения.

Левски задържа преднината си до края на срещата и спечели с 1:0. Това остави Локомотив Пловдив на трето място в класирането, а Левски се изкачи с една позиция за сметка на Лудогорец.

Левски - Локомотив Пловдив - 1:0

голмайстори: 1:0 Найджъл Роберта 59

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Йоанис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Илия Юруков (89-Холмар Ейолфсон), Мартин Райнов, Франко Мазурек (82-Асен Чандъров), Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Роберта (90-Дени Алар)

Локомотив: Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Дейвид Малембана, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев (79-Асен Чандъров), Петър Витанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Анте Аралица (46-Георги Илиев) и Момчил Цветанов (72-Йосип Томашевич).