Левски победи с 2:1 Берое в Стара Загора в среща от първата шестица на efbet Лига.

В герой за "сините" се превърна Найджъл Робърта, който вкара и двете попадения за отбора си (34 и 72-ата минута), точен за домакините бе Мартин Камбуров (34).Това бе попадение №233 за Камбуров в родния елит.

Срещата бе последна за Милан Миятович и Кали Тиам с екипа на "сините", които получиха и специални плакети от Павел Колев.

С тази победа Левски измести ЦСКА от второто място. "Сините" са вече с 53 точки, докато "армейците" са с 52. Берое остава на шесто място с 43 пункта.

Още във 2-та минута Фал изведе Стоянов в наказателното поле, а защитника на Берое центрира остро и опасно, но никой не успя да засече топката.

Четири минути след това Конте намери Камбуров пред наказателното поле, а нападателят финтира бранител и шутира от границата на пеналта. Мичтович обаче успя да улови.

В 22-та минута Левски излезе напред в резултата. Спиерингс успя да открадне топката пред наказателното поле и да намери Робърта, който прати топката в мрежата с удар от пеналта – 0:1. Две минути след това Ейолофсон засече центрирана в пеналта топка, но ударът му мина покрай вратата.

В 35-ата минута Берое успя да изравни резултата. Ибрахима Конте открадна топката на фланга и центрира в пеналта, където Камбуров засече топката от въздуха и я прати в мрежата – 1:1.

Две минути преди края на полувремето Камбуров центрира в пеналта, където Тоуба игра с глава, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Пет минути след подновяване на играта Стоянов центрира в пеналта, а там Фал засече с глава, но не намери очертанията. В 65-та минута Минчев отправи страхотен изстрел от дистанция, но Миятович изби в корнер с върха на пръстите си.

В 73-та минута гостите отново излязоха напред в резултата, след като Робърта успя да пробие и прати топката в мрежата, останал сам срещу Перниш.

В 82-та минута Стоянов предостави за Камбуров, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата. Това бе всичко в срещата и Берое загуби от Левски с 1:2, а с това и шансовете си за участие на бараж за Лига Европа.

Берое - Левски 1:2

0:1 Найджъл Робърта 22′
1:1 Мартин Камбуров 34′
1:2 Найджъл Робърта 72′

Берое: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 27. Крум Стоянов, 20. Стив Фуртадо (59′ – 19. Александър Василев), 10. Гаюс Макоута (86′ – 13. Никола Маринов), 17. Ибрахима Конте (77′ – 22. Октавио), 11. Алиун Фал (77′ – 21. Зоран Йосипович), 59. Ахмед Туба, 73. Иван Минчев (77′ – 8. Карлос Охене), 9. Мартин Камбуров (k)

Левски: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолофсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо (46′ – 26. Деян Лозев), 11. Здравко Димитров (89′ – 29. Станислав Костов), 17. Найджъл Робърта, 23. Хали Тиам (к), 40. Стайн Спиерингс (46′ – 79. Мартин Петков), 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков (71′ – 10. Франко Мазурек)