Ливърпул продължава битката с Манчестър Сити за първата позиция във Висшата лига на Англия след труден, но заслужен успех с 3:0 като гост на Уотфорд.

Хората на Юрген Клоп вървяха по план и след голове на Мохамед Салах (67) и Трент Александър-Арнолд (76) поведоха убедително. В 82-та минута обаче капитанът Джордан Хендерсън бе изгонен за втори жълт картон и “мърсисайтци” трябваше да страдат до края. В крайна сметка Роберто Фирмино (89) успокои нещата след убийствена контраатака и добавка отблизо.

Със спечелените три точки Ливърпул събра актив от 33 и остава на втората позиция в класирането, а Манчестър Сити продължава да има 2 аванс.

Двубоят започна по шокиращ начин за Ливърпул, след като още във втората минута Жерард Деулофеу бе изведен сам срещу Алисон и прати топката в мрежата. Миг по-късно “червените” си отдъхнаха, защото попадението на испанеца бе отменено заради засада.

Малко след това Алисон сгреши при изнасянето на топката и Дийни пресече подаването му към Фирмино. Деуловеу отново изскочи на скорост, но Ван Дайк успя да предотврати опасността.

Ливърпул опита да отговори, като Шакири бе особено активен. Швейцарецът създаде две добри положения за съотборниците си, но Салах и Вайналдум не успяха да реализират. В 39-та минута Роберто Фирмино отправи първият точен удар в очертанията, но Фостър спаси. Малко след това и Алисон се прояви блестящо след силен изстрел на Перейра. До края на полувремето Фостър успя да пресече хубав пробив на Мане, а в 42-та минута спаси и опасен удар на Салах под гредата.

Втората част започна с равностойна игра, а 5 минути след подновяването на гредата Мане разтресе гредата. Все пак сенегалецът бе и в положение на засада.

Малко след това - в 55-та минута Уотфорд имаше претенции за дузпа. Уил Хюз усети контакт от Андрю Робъртсън и падна на тревата, но Джо Мос реши да не посочва бялата точка.

Така се стигна до 67-та минута, когато Ливърпул отбеляза. Фирмино разсече защитата на “Стършелите” с хубав пас към Мане. Сенегалецът без забавяне намери Салах в наказателното поле, който с едно докосване плъзна топката покрай Фостър за 7-мия си гол във Висшата лига този сезон.

Малко след това “червените” решиха всичко. В 76-та минута Трент Александър-Арнолд изпълни по перфектен начин свободен удар, за да узакони победата на тима си. Това бе и четвърти гол на младока за Ливърпул.

В 82-та минута гостите можеха да вкарат и трети гол, но Фирмино сбърка последното подаване към Салах. А египтянинът бе сам срещу Фостър. Миг по-късно Джордан Хендърсън върна интригата в мача. Капитанът на Ливърпул си изпроси втори жълт картон и бе изгонен.

Домакините натиснаха, но за сметка на това в 89-та минута Ливърпул вкара трети гол. "Червените" хванаха противника си на контраатака, при която Робъртсън пусна към Мане. От точната на дузпата сенегалецът стреля в тялото на Фостър, но про добавката Роберто Фирмино отблизо нямаше как да сбърка и вкара трети гол.

Уотфорд - Ливърпул 0:3

0:1 Мохамед Салах 67’

0:2 Трент Александър-Арнолд 76’

0:3 Роберто Фирмино

Уотфорд: Фостър, Фемения, Мариапа, Каткарт, Мазина, Дукуре, Хюз (75 - Грей), Капу, Перейра, Деулофеу (57 - Съксес), Дийни

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум, Шакири (74 - Милнър), Мане, Салах (86 - Фабиньо), Фирмино (90 - Матип)