Ливърпул стигна до лесна и категорична победа с 4:0 над Борнемут в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Виталити Стейдиъм".

При неприятни метеорологични условия, футболистите на мениджъра Юрген Клоп продължиха със силното си представяне през тази кампания, благодарение на Мохамед Салах, който записа хеттрик за мърсисайдци. Първото попадение на египтянина бе при очевидна засада, която обаче не бе отсъдена от рефера Лий Мейсън. Защитникът на домакините Стив Кук пък се отчете с автогол.

Така Ливърпул оглави класирането в първенството с актив от 42 точки, с 1 повече от Манчестър Сити, който по-късно днес ще се изправи срещу Челси. Борнемут записа четвърта загуба в последните си 5 мача и е на 7-ото място с 23 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Mc6Nu1678Tc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Гостите започнаха агресивно срещата и търсеха път към вратата на Бегович още от първата минута, но въпреки това, "черешките" сътвориха първата опасност в 23-ата минута. Дейвид Брукс получи хубаво подаване в наказателното поле и нанесе удар по посока на вратата. Алисон обаче внимаваше и спаси.

Две минути по-късно Ливърпул поведе в резултата. Роберто Фирмино отправи опасен изстрел от далечно разстояние, Бегович изби топката, но тя попадна в краката на Мохамед Салах, който видимо бе зад гърба на защитата по време на удара на бразилеца. Засада обаче не бе отсъдена и египтянинът прати кълбото във вратата - 0:1.

В края на полувремето голмайсторът Салах и Фирмино направиха хубаво двойно подаване, но защитата на домакините запази хладнокръвие и успя да се справи. Така първата част завърши без повече голове.

В началото на вторите 45 минути Салах отново се разписа. Египтянинът завърши красивия си индивидуален рейд с плътен изстрел по диагонала, който не остави шансове на Бегович - 0:2.

Домакините имаха претенции за наказателен удар в 52-рата минута. Причината бе заради това, че топката чукна ръката на Върджил ван Дайк, който обаче преди това бе отиграл с крак.

В 68-ата минута резултатът стана класически. Адам Лалана проби отляво и центрира топката дълбоко в наказателното поле. В опита си да изчисти топката Стив Кук си отбеляза атрактивен автогол.

В 73-ата минута Джуниър Станислас прати топката във вратата на Алисон. Попадението обаче бе отменено, тъй като футоблистът се намираше в положение на засада.

В 77-ата минута Мохамед Салах оформи своя хеттрик. Нападателят разнищи отбраната на домакините, като накрая се озова очи в очи с вратаря Бегович и хладнокръвно оформи крайния резултат.

Борнемут - Ливърпул 0:4

Голмайстори: Мохамед Салах (25', 48', 77'), Стив Кук (68'а.г.)

Борнемут: Бегович, Франсис, Куук, Аке, Даниелс (Рико 83'), Лерма, Сърман, Брукс (Мусе 67'), Станислас (Мингс 83'), Фрейзър, Кинг
Мениджър: Еди Хау

Ливърпул: Милнър, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Кейта (Лалана 67'), Вайналдум, Шакири (Мане 67'), Салах, Фирмино (Хендерсън 81')
Мениджър: Юрген Клоп