Лудогорец обърна с 3:1 Несебър и се класира на 1/8 финал за Купата на България.

Втородивизионният клуб дръпна в резултата след гол на Пюскюлю (25), но разградчани стигнаха до пълен обрат след попадения на Пауло (36), Терзиев (63) и Лукоки (87).

Така Лудогорец направи пореден обрат този сезон и продължава напред в турнира.

Не само Лудогорец, а и двата отбора излязоха предимно с резервни си футболисти. Очаквано, разградчаните доминираха в играта, но пък Несебър първи стигна до гол и това се случи в 25-та минута.

Пюскюлю се възползва от добро центриране от ъглов удар и насочи топката към далечния ъгъл, с което вкара първия гол в мача.

Иначе Лудогорец направи далеч повече положения. Димо Бакалов и Жоао Пауло пропуснаха да вкарат преди гола за Несебър, а след него Лукас Саша не успя да изравни.

Пауло обаче се разписа в 36-та минута, когато преодоля на дрибъл няколко защитника и вратаря Петко Пацов, след което чукна топката в опразнената мрежа.

Пауло пропусна ново чисто положение и в 56-та минута, но седем по-късно Георги Терзиев направи обрата пълен. Топката стигна до защитника след центриране от корнер, а той стреля с гръб към вратата.

Неговият прехвърлящ удар затрудни максимално Пацов, който плонжира, но не стигна до топката и Лудогорец поведе с 2:1. Лудогорец вкара третия си гол в 87-та минута чрез Джоди Лукоки, който оформи и крайния резултат в срещата.

НЕСЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Пюскюлю (25)
1:1 Пауло (36)
1:2 Терзиев (63)
1:3 Лукоки (87)

НЕСЕБЪР: 33. Пацов, 18. Пюскюлю, 16. Дамянов, 2. Али, 32. Баев, 10. Димов, 3. Ташолов, 8. Михайлов, 14. Дросев, 20. Пехливанов, 19. Халил

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 3. Недялков, 25. Панов, 90. Форстър, 5. Терзиев, 8. Лукас Саша, 11. Махлангу, 10. Кампаняро, 7. Бакалов, 92. Лукоки, 37. Жоао Пауло