Лудогорец победи Дунав с 2:0 като гост в двубой от 20-ия кръг на Първа лига и последен мач и за двата тима от календарната година. Победата е четвърта поредна за разградчани срещу Дунав при голова разлика 12:1 в тези срещи.

Разградчани вече водят с 9 точки пред ЦСКА, като "армейците" играят по-късно днес, а Дунав е сред последните три тима в класирането.

Двубоят започна с опасност пред вратата на Дунав, но ударът на Швиерчок премина в встрани. Русенци показаха зъби в 16-ата минута с шут на Коконов, но в следващата атака получиха гол. Вандерсон нахлу отляво и подаде на Швиерчок, който отблизо откри резултата (1:0). В самия край на полувремето Фостър вкара с удар през куп от тела, но попадението беше отменено заради засада на Кешерю.

В началото на втората част домакините имаха претенции за дузпа за удар с лакът на Моци в лицето на Ахмедов, но реферът Никола Попов замълча. След час игра Дунав изпусна чудесна възможност, след като Балджийски стреля в тялото на Броун.

В следващата атака пък Швиерчок удари лявата греда на вратата на Дунав. Домакините продължиха да търсят изравняването и в 68-ата минута Фостър застана на пътя на топката след удар на Иса към опразнената от Броун врата.

Лудогорец сложи точка в спора в 81-ата минута след пробив по лявото крило на Жоао Пауло, който пусна топката към Кешерю, прокарал я покрай вратаря за 2:0.

В последните минути Лудогорец удари още една греда след удар на Вандерсон, а стражът на Дунав се справи и с добавката.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Шверчок 16
0:2 Кешерю 81

ДУНАВ : 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 5. Георги Динков, 4. Петър Патев, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 7. Борислав Балджийски, 22. Исмаил Иса, 17. Иван Коконов, 9. Ахмед Ахмедов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Хорхе Броун, 3. Антон Недялков, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 4. Сисиньо, 18. Светослав Дяков, 44. Яцек Горалски, 7. Димо Бакалов, 88. Вандерсон, 28. Клаудиу Кешерю, 70. Якуб Шверчок