Ман Сити обърна с 2:1 Хофенхайм на "Етихад" и успя да спечели първото място в група "F" на Шампионската лига.

Германците дръпнаха в резултата след гол от дузпа на Крамарич (16), но англичаните стигнаха до трите точки след две попадения на Сане (45 и 61).

С тази победа "гражданите" затвърдиха превъзходството си в тази група и заслужено са на 1/8 финалq Хофенхайм приключва с евроучастието си този сезон.

Като цяло Сити контролираше изцяло мача, създаде дузина чисти голови положения, вкара две попадения и в крайна сметка заслужено си взе победата.

Така футболистите на Гуардиола се реваншира пред феновете си за загубата преди дни от Челси във Висшата лига.

Срещата започна с положения и пред двете врати, като с пропуски се отчетоха Флориан Грилич за Хофенхайм и Лирой Сане за Ман Сити.

Германците бяха по-дейни през началните минути и стигнаха до ново положение, което обаче Денис пропиля. В 14-ата минута пък Андрей Крамарич нямаше шанс да опъне мрежата на Сити.

Минута по-късно се стигна и до дузпа за Хофе, която бе реализирана от Крамарич. Уникално начало за гостите, които доминираха в началото и заслужено стигнаха до гол.

Сити реагира веднага и тръгна в свирепи атаки. Пред вратата на Хофе започна да ври и кипи, но пропуските се заредиха един след друг.

Последователно Габриел Жесус, Джон Стоунс и Лирой Сане не успяха да изравнят. Все пак логичното се случи в края на полувремето, когато Сане бе точен за 1:1.

Втората част започна с положение за домакините, но Аймерик Лапорте стреля в аут. Последва и порпуск за Габриел Жесус.

"Гражданите" изцяло доминираха и правеха каквото си пожелаят на терена, докато гостите от Германия основно се защитаваха и рядко минаваха центъра на терена.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Рахийм Стърлинг намери Лирой Сане и той вкара за 2:1. След това попадение англичаните взеха изцяло инициативата и спокойно разиграваха в средата на терена.

"Гражданите" стигнаха до още положения, но нови пропуски направиха Гюндоган, Делф и Лапорте. До края не се случи нищо интересно и Ман Сити заслужено си взе победата.

Манчестър Сити - Хофенхайм 2:1

0:1 Крамарич (16 - дузпа)