Манчестър Сити чукна с 3:0 Уувс и записа важна победа в битката с Ливърпул за шампионската титла. "Гражданите" отново са на четири точки от мърсисайдци, след като вече имат 53 пункта.

Два гола в мача заби Габриел Жезус през първото полувреме, едното му попадение бе от дузпа. Автогол пък си заби Конър Коуди след почивката.

Трябва да се отбележи, че гостите играха в намален състав след 19-ата минута, когато от игра пресилено бе изгонен Уили Боли. В крайна сметка Ман Сити заслужено си взе победата и продължава битката с Ливърпул за шампионската титла.

Ман Сити започна атакуващо мача и още в самото начало натисна гостите пред наказателното им поле. "Гражданите" вкараха с първото си положение.

В 10-ата минута Сане намери хитро Габриел Жезус, който без проблеми опъна мрежата за 1:0. Пет минути по-късно домакините стигнаха до нов шанс.

Тогава Давид Силва стреля от дъгата на пеналта, топката се чукна в тялото на защитник на Уувс, но Руи Патрисио бе на мястото си и извади сигурен гол.

В 19-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Уили Боли влезе брутално на Бернадро Силва и получи директен червен картон. Това изгонване бе леко дискусионно, след като Боли първоначално изби топката.

В този случай определено Уувс бе порязан. "Вълците" обаче показаха зъби и на няколко пъти в следващите минути застрашиха опасно вратата на Сити, като Жота изпусна и страхотна възможност да изравни.

В 39-ата минута "гражданите" се уредиха и с дузпа. Райън Бенет спъна Рахим Стърлинг в пеналта и от бялата точка Габриел Жезус направи 2:0.

Това попадение определено реши мача и през втората част темпото на игра сериозно падна. Сити стигна и след почивката до няколко положения, но Сане и Кайл Уокър изпуснаха.

След час игра резервата Кевин де Бройне бе близо до попадението, а малко по-късно и Рахийм Стърлинг не успя да отбележи.

Все пък Сити стигна до трето попадение в 78-ата минута, когато Конър Коуди си заби ефектен автогол с глава. До края не се случи нищо запомнящо се и така "гражданите" заслужено си взеха победата и трите точки.