Уейн Руни вкара гол във втори пореден мач, а Дарби Каунти отнесе Стоук с 4:0 в двубой от Чемпиъншип.

Легендарният нападател върна времето назад, като отбеляза със страхотен свободен удар третото попадение на своя тим.

Преди това Овните дръпнаха с два гола в средата на първото полувреме, след като Мартин Уогхорн откри с глава, а след това Крис Мартин вкара със силен изстрел.

В 67-ата минута дойде перфектното изпълнение на Руни, който вкара и при загубата от Лутън в средата на седмицата. Джейдън Богъл оформи крайния резултат.

Така хората на Филип Коку подобриха актива си до 40 точки, но са едва 14-и в класирането. Разликата до зоната на плейофите обаче е сравнително малка – 7 точки, а докрая има достатъчно мачове.