Милан и Фиорентина не се победиха, завършвайки наравно 1:1 в двубой от 19-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Артемио Франки".
Футболистите на треньора Дженаро Гатузо трябва да са щастливи от резултата, след като вратарят на "росонерите" Джанлуиджи Донарума направи ключови спасявания в мача, който бе под номер 100 за него в италианското първенство
След тази среща Милан е на 9-ото място с актив от 25 точки., с 2 по-малко от Аталанта. Фиорентина пък е 6-и с 27 пункта.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lphl8TQKFiE" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
Двубоят започна с високо темпо от страна и на двата отбора, но първите минути минаха без опасни положения. В 15-ата минута Давиде Калабрия изпрати далечен пас през целия терен, търсейки съотборник, но атаката не доведе до нищо, след като последва загуба на притежанието на топката.
В следващите минути нито една атака на двата отбора не завършваше с удар към някоя от двете врати, като играта бе концентрирана основно в средата на терена.
Към края на първото полувреме играта започна да се изостря. В 37-ата минута Марко Бенаси бе на косъм да се измъкне от защитата на Милан, но Алесио Романьоли направи тактическо нарушение пред дъгата на наказателното поле и получи заслужен жълт картон за грубото си влизане.
В 41-ата минута Джовани Симеоне получи прекрасно подаване в близост до пеналтерията и изстреля топката към целта. Вратарят Джанлуиджи Донарума обаче блокира по великолепен начин удара му.
В добавеното време на първата част Жил Бащиао Диаш се извиси над всички и засече прецизно центриране. Опитът му, насочен към десния ъгъл, обаче беше спрян от ново страхотно спасяване на Донарума.
През второто полувреме двата отбора увеличиха оборотите и по-често поглеждаха към противниковата врата. В 47-ата минута Милан Бадел получи хитро подаване и стреля от средно разстояние. Неговият удар изглеждаше сякаш ще попадне в долния ляв ъгъл, но Донарума отново се намеси решително.
В 51-ата минута Сусо профука добра възможност, след като му беше оставено голямо пространство и той отигра с чудесен удар от границата на наказателното поле. Топката летеше право към горния ляв ъгъл, но вратарят Марко Спортиело също демонстрира таланта си и я спря.
В 71-ата минута Фиорентина поведе в резултата. Кристиано Бираги проби отляво и отправи остро центриране. Джовани Симеоне дебнеше в близост до вратата и закова отблизо с глава топката в левия ъгъл.
Само три минути по-късно Милан изравни. Хакан Чалханоглу се възползва от остро центриране, стреляйки мощно в горния десен ъгъл на вратата.
В 81-ата минута резервата Андре Силва копна по чудесен начин топката в наказателното поле, но един от съперниковите играчи я пресече и не позволи опасността пред вратата на Спортиело да продължи.
В края на двубоя Жордан Верету достигна до прецизно подаване, разсякло защитата и отправи добър удар от обещаваща позиция. Джанлуиджи Донарума обаче имаше видимост и се намеси спокойно, за да спаси удара, насочен към долния ляв ъгъл.
Фиорентина - Милан 1:1
Голмайстори: Джовани Симеоне (71), Хакан Чалханоглу (74)
Фиорентина: Спортиело, Лаурини, Пецела (Уго 73'), Астори, Бираги, Бенаси (Исрик 66'), Бадел, Верету, Диаш (Оливера 54'), Симеоне, Теру
Треньор: Стефано Пиоли
Милан: Донарума, Калабрия, Бонучи, Романьоли, Родригес, Кеси, Монтоливо, Бонавентура (Силва 76'), Сусо, Борини (Чалханоглу 53'), Кутроне
Треньор: Дженаро Гатузо
Флоренция, стадион "Артемио Франки"
Съдия: Лука Банти
Жълти картони: Верету (Фиорентина); Романьоли (Милан)







Рецепта за доматен сос - перфектен е за пица, паста и други ястия
Рецепта за лесно хрупкаво пържено пиле
Ежедневните навици, които състаряват кожата по-бързо от времето
Украйна порази рядък руски Су-34 при мощен удар по военното летище "Ахтубинск"
Михаела Маринова пръска чар от плажа
ЦСКА с тежка загуба в Крит, ОФИ взе сериозен аванс
Кризата на политическата легитимност: Федоров, Зеленски и дилемата на изборите в Украйна
Полезни храни за здрава и блестяща кожа
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Олга Попова и Алан Тигиев записаха победа и загуба на Световното по борба
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Коментари
Напиши коментар22:14 | 30 дек 2017 г.
18:09 | 30 дек 2017 г.
18:02 | 30 дек 2017 г.
17:48 | 30 дек 2017 г.
17:04 | 30 дек 2017 г.
16:23 | 30 дек 2017 г.
16:12 | 30 дек 2017 г.
15:45 | 30 дек 2017 г.
Напиши коментар