Милан се изкачи на четвърто място във временното класиране на италианското футболно първенство, след като победи с 2:0 Дженоа като гост в мач от 20-ия кръг.

"Росонерите" са с актив от 34 точки и водят с една на отбора на Рома, който надви Торино с 3:2.

Милан поведе в 72-та минута с гол на Фабио Борини, който получи пас пред вратата от Андреа Конти и се разписа от близко разстояние, а малко по-късно Дженоа пропусна шанс да изравни. Португалецът Мигел Велосо изпрати свиреп удар от далечно разстояние, но Джанлуиджи Донарума изби леко топката и тя се удари в напречната греда.

Милан си подсигури победата в 83-та минута, когато Патрик Кутроне изведе Сусо зад гърба на защитата на домакините и той преодоля Йонуц Раду за крайното 2:0.