Хорхе Лоренсо (Испания, Дукати) победи Марк Маркес (Испания, Репсол Хонда) в австрийското състезание от клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. По този начин той съкрати изоставането си до втория в класирането Валентино Роси (Италия, Ямаха) на 12 точки в битката за второто място в шампионата.

Маркес не успя да превърне пол-позиция в победа за първи път през сезона и финишира на 0.130 секунди зад победителя Лоренсо, който спечели за трети път през сезона. По този начин пистата в Австрия остана единствената в календара на MotoGP, на която Маркес няма победа.

Испанският пилот на Репсол Хонда все пак изпълни целта си и вече води с 59 точки на Роси в генералното класиране. Андреа Довициозо (Италия, Дукати) финишира трети в Австрия, а Роси остана едва шести.