Черно море и ЦСКА си врътнаха скучновато нулево равенство на стадион "Тича" и си поделиха по точка.

Срещата няма да се запомни с почти нищо, освен със здравата битка, накъсаната игра и многобройноте нарушения на двата отбора.

Армейците бяха с една идея по-добри и изпуснаха две страхотни положения през първото полувреме, но така и не успяха да вкарат и да стигнат до победата.

Домакините бяха заложили на по-защитна тактика и заслужено си спечелиха точката, като в продължението дори можеха да стигнат до пълен успех.

Срещата започна с атаки и към двете врати. Във втората минута Тодор Янчев изведе страхотно Нджонго Присо отдясно, той нахлу в наказателното поле и стреля, но в аут.

Отговорът на Черно море бе пробив на Дончо Атанасов по лявото крило, последва центриране в наказателното поле, където Георги Илиев със странична ножица не успя да открие резултата.

В 15-ата минута ЦСКА изпусна невероятен шанс. Мишел Платини намери Абел Анисе в наказателното поле на Черно море, при което Анисе остана сам срещу Китанов и стреля веднага, но вратарят показа класа и спаси.

След тези положения темпото на игра сериозно спадна, като двата отбора залагаха основно на здравите единоборства и рядко поглеждаха към противниковата врата.

В средата на първото полувреме Сержиньо центрира от ъглов удар, при което Мишо Венков се извиси и стреля с глава, но в аут. Две минути по-късно пък Мишел Платини от около 35 метра стреля до дясната греда на домакините.

В 33-ата минута Черно море можеше да поведе след автогол на Апостол Попов, който с глава едва не изненада Черни. До края на полувремето ЦСКА натисна и бе близо до попадението, но изпусна невероятен шанс.

Малко преди почивката Тодор Янчев навърза отбраната на Черно море и изведе Мешил Платини сам срещу Китанов, но Платини стреля слабо в тялото на вратаря и изпусна най-чистото положение от началото на мача.

Футболистите на ЦСКА започнаха много нахъсано второто полувреме и бяха близо до гола, но резервата Ангел Грънчов не успя да вкара с глава от малкото наказателно поле.

В 51-ата минута армейците скочиха за дузпа, след като топката срещна ръката на Еденилсон Бергонси, но наказателен удар не бе отсъден.

Осем минути по-късно Абел Анисе се освободи на границата на наказателното поле на Черно море и стреля силно, но топката профуча над гредата.

Постепенно домакините се прибраха плътно в собствената си половина и започнаха сериозно да рушат играта и да печелят време. Армейците пък владееха топката, но нямаха никаква идея как да стигнат до попадение.

В 69-ата минута Георги Илиев стреля много хитро от пряк свободен удар, но Черни без проблеми улови топката.

Малко по-късно Бандаловски и Платини си размениха подавания, при което последва извеждане на Анисе отдясно и пас към Тасио, но той се забави в малкото наказателно поле на Черно море и пропусна да вкара.

До края на срещата армейците сериозно натиснаха варненци в собствената им половина, но така и не успяха да преодолеят добре онганизираната защита на моряците и да вкарат.

Черно море пък бе близо до пълен успех в продължението на мача, но Черни спаси невероятна тупалка на Миро Манолов. Така срещата завърши 0:0 и двата отбора си поделиха по точка.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 4. Димитров, 3. Р. Колев, 14. Божилов (65 - 99. А. Илиев), 15. А. Александров, 5. Камазола, 6. Бергонси (80 - 23. Симеонов), 25. С. Александров, 11. Атанасов (91 - 30. Капитанов), 21. Илиев (к), 10. Манолев

ЦСКА: 12. Черни, 11. Бандаловски, 66. Крачунов (46 - 25. Грънчов), 19. А. Попов, 4. Венков, 5. Янчев (к), 8. Саша, 10. Сержиньо (81 - 9. Скиорили), 17. Анисе, 99. Присо (68 - 29. Тасио), 23. Платини