Още по темата

 

Славният хърватски тим Хайдук (Сплит) записа една от най-срамните страници в историята си, след като отпадна от малтийския Гзира Юнайтед в първия квалификационен кръг на Лига Европа. 

Още по темата

 


Преди седмица футболистите на Синиша Орешчанин спечелиха гостуването си с 2:0, но като домакин загубиха с 1:3 у дома и с общ резултат 3:3 малтийците продължават напред заради повече голове на чужд терен. 

В герой за Гзира Юнайтед се превърна котдивоарския халф Хамед Коне, който вкара два гола, включително и третия в шестата минута на добавеното време. През 2012 година Коне бе на проби в Славия, но не бе одобрен.

След края на срещата фенове нахлуха на терена в търсене на обяснения от футболистите, а други насочиха гнева си към шефовете в ложите. 

 

Унгарският МОЛ Види с Георги Миланов завърши 0:0 срещу Зета (Голобовци). Това бе напълно достатъчно за отбора, чийто фен е премиерът на Унгария - Виктор Орбан, след като в първия мач в Черна гора унгарците стигнаха до убедителното 5:1.

Българският офанзивен халф се появи в игра за МОЛ Види (Фехервар) в 63-ата минута. Следващият съперник на унгарците ще бъде добре познатия в България тим на Вадуц (Лихтенщайн).

Българският съдия Стефан Апостолов ръководи срещата Будучност (Подгорица) - Транс Нарва (Естония), която завърши 4:1. Родният рефер показа три жълти картона, а домакините продължават напред след две победи.

Полузащитникът Антони Иванов влезе резерва при победата на неговия Университатя Крайова с 3:2 над Сабаил (Азербайджан), а първата среща отново завърши при същия резултат в полза на румънците.

Воденият от Александър Тарханов тим на Пюник (Ереван) победи като гост Шкупи (Македония) с 2:1 и продължава във втория предварителен кръг на Лига Европа. Арменците водени от бившия треньор на Славия бяха завършили 3:3 в домакинството си.

Всички резултати: 

Тобол (Казахстан) - ЖЮНЕС ЕШ (Люксембург) - 1:1 (0:0)
КАЙРАТ (Казахстан) - Широки брег (Босна и Херцеговина) - 2:1 (2:1)
Македония Скопие (Северна Македония) - АЛАШКЕРТ (Армения) - 0:3 (1:3)
Теута (Албания) - ВЕНТСПИЛС (Латвия) - 1:0 (0:3)
Интер Турку (Финландия) - БРЬОНДБИ (Дания) - 2:0 (1:4)
УНИВЕРСИТАТЯ КРАЙОВА (Румъния) - Събаил (Азербайджан)- 3:2 (3:2)
Рига (Латвия) - ОЛИМПИЯ ЛЮБЛЯНА (Словения) - 0:2 (3:2)
Левадия Талин (Естония) - СТЯРНАН (Исландия) - 3:2 след продължения, 2:1 в редовното време (1:2)
РоПС Рованиеми (Финландия) - АБЪРДИЙН (Шотландия) - 1:2 (1:2)
Динамо Минск (Беларус) - ЛИЕПАЯ (Латвия) - 1:2 (1:1)
ЛЕВСКИ (България) - Ружомберок (Словакия) - 2:0 (2:0)
АПОЛОН ЛИМАСОЛ (Кипър) - Кауно Жалгирис (Литва) - 4:0 (2:0)
Петрокуб-Хънчещи (Молдова) - АЕК ЛАРНАКА (Кипър) - 0:1 (0:1)
Милсами Орхей (Молдова) - ФКСБ (Румъния) - 1:2 (0:2)
ВАДУЦ (Лихтенщайн) - Брейдаблик (Исландия) - 2:1 (0:0)
ХАУГЕЗУНД (Норвегия) - Клифтънвил (Сев. Ирландия) - 5:1 (1:0)
НЕФТЧИ (Азербайджан) - Сперанца (Молдова) - 6:0 (3:0)
Торпедо Кутаиси (Грузия) - ОРДАБАСИ (Казахстан) - 0:2 (0:1)
Жалгирис Вилнюс (Литва) - ХОНВЕД (Унгария) - 1:1 (1:3)
ЗРИНСКИ МОСТАР (Босна и Херцеговина) - Академия Пандев (Сев. Македония) - 3:0 (3:0)
Краковия Краков (Полша) - ДУНАЙСКА СТРЕДА (Словакия) - 2:2 след продължения, 1:1 в редовното време (1:1)
Шкупи (Македония) - ПЮНИК ЕРЕВАН (Армения) 1:2 (3:3)
АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА (Израел) - Лачи (Албания) 1:0 (1:1)
БУДУЧНОСТ (Черна гора) - Нарва Транс (Естония) 4:1 (2:0)
Раднички Ниш (Сърбия) - ФЛОРА ТАЛИН (Естония) 2:2 (0:2)
Витебск (Беларус) - КуПС КУОПИО (Финландия) 1:1 (0:2)
ДОМЖАЛЕ (Словения) - Балзан (Малта) 1:0 (4:3)
СПАРТАК ТЪРНАВА (Словакия) - Радник (Босна и Херцеговина) - 3:2 при дузпите, 2:0 в редовното време и продълженията (0:2)
Балимена (Северна Ирландия) - МАЛМЬО (Швеция) 0:4 (0:7)
Мура (Словения) - МАКАБИ ХАЙФА (Израел) 2:3 (0:2)
Б36 Торсхавн (Фарьорски острови) - КРУСЕЙДЪРС (Северна Ирландия) 2:3 (0:2)
Енгордани (Андора) - ДИНАМО ТБИЛИСИ (Грузия) 0:1 (0:6)
Кукъси (Албания) - ДЕБРЕЦЕН (Унгария) 1:1 (0:3)
ШАМРОК РОУВЪРС (Република Ирландия) - Бран (Норвегия) 2:1 (2:2)
Хибърниънс (Малта) - ШАХТЬОР СОЛИГОРСК (Беларус) 0:1 (0:1)
Рейкявик (Исландия) - МОЛДЕ (Норвегия) 0:0 (1:7)
Килмарнък (Шотландия) - КОНА'С КУЕЙ (Уелс) 0:2 (2:1)
МОЛ ВИДИ (Унгария) - Зета (Черна гора) 0:0 (5:1)
ЛЕГИЯ ВАРШАВА (Полша) - Колеж Европа (Гибралтар) 3:0 (0:0)
НОРКЬОПИНГ (Швеция) - Сейнт Патрик'с (Ирландия) 2:1 (2:0) 
ПРОГРЕС НИДЕРКОРН (Люксембург) - Корк Сити (Ирландия) 1:2 (2:0) 
Хайдук Сплит (Хърватия) - ГЗИРА ЮНАЙТЕД (Малта) 1:3 (2:0)
РЕЙНДЖЪРС (Шотландия) - Сейнт Джоузеф'с (Гибралтар) 6:0 (4:0)
ЧИХУРА (Грузия) - Фола (Люксембург) 2:1 (2:1)
Титоград (Черна гора) - ЦСКА-СОФИЯ (БЪЛГАРИЯ) - 0:0 0:4 в първия мач
Банантс (Армения) - ЧУКАРИЧКИ (СЪРБИЯ) 0:5 (0:3)
КЛАКСВИК (ФАРЬОРСКИ О-ВИ) - Ритериай (Литва) 0:0 (1:1)