Севиля и Арсенал останаха единствените отбори с пълен актив след третия кръг в груповата фаза на футболния турнир Лига Европа.

Испанците спечелиха домакинството си на Дюделанж с 3:0 и продължават да водят уверено в група "А" с 9 точки и без допуснат гол.

Гостите от Люксембургг удържаха съперника до почивката, но през втората част Фран Васкес се разписа два пъти, а Мунир Ел Хадади оформи класическия успех за петкратните носители на трофея.

В група "F" Арсенал пък спечели драматично домакинството си на Витория Гимараеш с 3:2, след като реализираха късен обрат с два гола на Никола Пепе.

Пепе изравни от фаул в 80-ата минута, а след това вкара отново от пряк свободен удар във втората минута на добавеното време.

Португалският Витория остана на дъното без спечелена точка, а в другата среща от групата Айнтрахт Франкфурт надделя над Стандард Лиеж с 2:1 и с 6 точки е втори, а белгийците са трети с 3.

Слован Братислава с българския национал Васил Божиков в състава си допусна първо поражение в надпреварата след домакинско 1:2 от Уулвърхямптън в група "К".

Домакините поведоха в 11-ата минута с гол на Андраж Шпорар, но допуснаха отбор след почивката.

Ромен Сайс изравни в 58-ата минута с удар от около 30 метра и неубедителна проява на вратаря Доминик Грейф, а пет минути по-късно Раул Хименес реализира за англичаните от дузпа, след като беше изблъскан в гръб в наказателното поле от Вернон и главният рефер Евген Арановский посочи бялата точка.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като резервата Диого Жота получи два бързи жълти картона и беше отстранен в 87-ата минута.

В другия мач от групата Брага спечели срещу домакина Бешикташ също с 2:1 и и лидер със 7 точки.

Уулвърхямптън е втори с 6, а Слован е трети с 4. Бешикташ е без актив.

В един от най-интересните двубои от кръга Селтик обърна гостуващия Лацио с 2:1 в група "Е".

Италианците поведоха в края на първото полувреме след точен удар от малък ъгъл на Мануел Лацари, но Райън Кристи изравни в средата на второто полувреме, а минута преди края той центрира от корнер от дясно и Кристофър Жюлиен с глава донесе победата на шотландците, които са лидери в групата със 7 точки.

Чиприан Дяк вкара единствения гол в 9-ата минута, а ЧФР Клуж спечели с 1:0 гостуването си на Рен и с 6 точки е втори. Французите завършиха мача с девет души след червени картони на Едуар Менди и на Едуардо Камавинга в началото на двете полувремена. Домакините имаха отлична възможност да изравнят в 28-ата минута, но Мбайе Нианг пропусна дузпа.

Матео Сушич от гостите също получи червен картон осем минути преди края.