Цяла Бразилия тръпне, след като футболният тим е пред отпадане на олимпиадата. Домакините направиха втори мач с 0:0, като този път срещу доста скромния тим на Ирак.

Така преди последните мачове от групата бразилците делят второто място с иракчаните и имат 2 точки по-малко от Дания, която победи с 1:0 Южна Африка.

Срещу Ирак бразилците удариха греда, имаха няколко уникални положения и просеха постоянно дузпи от съдията, който обаче не даде нито една.

Продължението на мача бе цели 7 минути, но и това не помогна, пише "24 часа". Така мегазвездата Неймар 180 минути няма гол пред родна публика.

Бразилия никога не е печелила олимпийската титла и това е единственият трофей във футбола, който бяга на една от най-силните нации.