Кристиано Роналдо наниза 4 гола и хеттрик №50 в кариерата си при победата на Реал Мадрид с 6:3 над Жирона. След скучновато първо полувреме, в което резултатът бе 1:1, след почивката се разрази буря от голове.

Кристиано бе точен четири пъти (11, 47, 64, 90), асистира за гола на Лукас Васкес (59), а Гарет Бейл се разписа в 88-та минута, влизайки като резерва. Два гола за гостите реализира Кристиан Стуани (29, 67), а сред голмайсторите се разписа и Хуанпе.

С тази победа Реал Мадрид си върна третото място в класирането с 60 точки, но вече на само 4 зад втория Атлетико Мадрид. Лидерът Барселона е далеч напред със 75. Кристиано Роналдо обаче е на път да догони Лионел Меси в голмайсторската лиса. Португалецът вече има 22 попадения в Ла Лига този сезон и задмина Луис Суарес (21). Меси е първи с 25.

Реал започна силно срещата и още в 4-та минута удар на Роналдо от фаул бе спасен от Ясин Буну. Малко след това Бензема изведе Лукас Васкес сам срещу стража на гостите, но халфът не успя да реализира.

След 10 минути игра и каталунците показаха, че не са дошли на разходка до Мадрид, а Кейлор Навас трябваше да спасява опасен удар на Борха Гарсия от границата на наказателното поле. Малко след това Реал поведе.

След късо изпълнение на ъглов удар Тони Кроос намери Роналдо на точката на дузпата и португалецът прати топката с левия крак зад Буну - 1:0 за Реал Мадрид.

В 23-та минута “Кралете” можеха да решат всичко. Кроос изведе по прекрасен начин Васкес зад защитата на гостите и този път халфът реализира. Голът му обаче бе отменен заради засада, а повторенията показаха, че решението на реферите е дискусионно.

Така се стигна до 29-та минута, когато Жирона изравни. Алекс Гранел центрира от свободен удар почти от аутлинията, а Кристиан Стуани се измъкна от защитата на домакините и с глава направи 1:1. До края Реал натисна, но Асенсио и Роналдо не успяха да вкарат втори гол.

Това обаче не закъсня. Само две минути след началото на второто полувреме Бензема пусна хитър пас към Роналдо, който копна топката над Буну и с помощта на горната греда мина зад голлинията.

Този гол не обърка гостите и в 52-та минута те бяха на сантиметри от ново изравняване. Стуани бе фаулиран и падна в наказателното поле на Реал. Реферът взе тежко решение и отсъди правилно свободен удар, а не дузпа. Мохика обаче стреля много неточно.

В 58-та минута Реал реши всички. Бензема отново действа много находчиво по лявото крило и намери Роналдо на точката на дузпата. Португалецът върна леко назад към Васкес, който с премерен удар направи 3:1. Четири минути по-късно Начо удари гредата след удар с глава.

Четвъртият гол не закъсня, а негов автор отново бе Роналдо. В 64-та минута Бензема изскочи сам срещу Буну, но вратарят на Жирона спаси. Топката обаче попадна на крака на Кристиано, който на празната врата нямаше какво друго да направи - 4:1 и хеттрик за него. Това бе 50-ти хеттрик на CR7 в кариерата му - на клубно и национално ниво.

Жирона все не се отказа и в 67-та минута намали резултата до 2:4. Кристиан Стуани вкара второто си попадение в срещата, след като засече ново центриране на Борха Гарсия.

В края и резервата Гарет Бейл успя да се разпише. Уелсецът бе изведен сам срещу Буну с хубав пас от Лука Модрич и с удар по диагонала с десния крак вкара петото попадение за Реал.

Това обаче съвсем не бе всичко. В 88-та минута Реал отново показа слабост при статичните положения и Хуанпе направи 3:5 след нов удар с глава. В първата минута на даденото продължение Тони Кроос асистира за 4-то попадение на Роналдо в мача.

Реал Мадрид - Жирона 6:3

1:0 Кристиано Роналдо 11’

1:1 Кристиан Стуани 29’

2:1 Кристиано Роналдо 47’

3:1 Лукас Васкес 59’

4:1 Кристиано Роналдо 64’

2:4 Кристиан Стуани 67’

5:2 Гарет Бейл 86’