Реал Мадрид и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 в двубой от 4-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сан Мамес".

Футболистите на треньора Хулен Лопетеги като че ли не можаха да намерят играта си и стигнаха само до реми срещу домакините, които показаха много стегната защита. Иняки Уилиямс даде аванс на Атлетик в 32-ата минута, а Иско отбеляза изравнителния гол за "белия балет" 64-ата.

Така Реал спря победната си серия и е с актив от 10 точки, позволявайки на кръвния враг Барселона да дръпне на първото място в класирането с 12 пункта, след като по-рано днес победи Реал Сосиедад. Тимът от Билбао пък е на четвъртата позиция с 5 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/N8F397yP_ho" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за гостите, които създадоха първата голова опасност още във втората минута. Гарет Бейл подаде към Марко Асенсио на границата на наказателното поле, който намери технично с едно докосване Лука Модрич. Хърватинът обаче не стреля точно.

В 13-ата минута Раул Гарсия подаде хитро към Иняки Уилиямс в наказателното поле, който отправи хубав диагонален изстрел. Топката обаче мина покрай дясната греда на Тибо Куртоа.

В 23-ата минута Икер Муняин изтреля страхотен изстрел от границата на пеналтерията. Белгийският страж на "белия балет" обаче демонстрира високата си класа и отрази удара.

В 32-ата минута Маркел Сусаета изведе по великолепен начин Оскар де Маркос, който центрира пред малкото наказателно поле, където стана сериозно мелес за топката при липсата на Куртоа. В крайна сметка Иняки Уилиямс прати топката във вратата, като останаха съмнения за засада.

Шест минути по-късно Лука Модрич отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който бе насочен към долния ляв ъгъл, но Унай Симон направи блестящо спасяване. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част започна да поема контрола в средата на терена, поглеждайки по-често към вратата на Симон. В 61-ата минута голяма възможност беше пропиляна от Серхио Рамос, който пое избита топка в наказателното поле и стреля добре. За негово съжаление Симон показа рефлекс и спаси.

В 64-ата минута Реал изравни. Гарет Бейл проби отдясно и отправи прекрасно центриране, което намери главата на резервата Иско. Влезлият само преди броени минути испански национал прати неспасяемо топката във вратата - 1:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/It8Irgvcb6w" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Четири минути по-късно "белия балет" бе близо до ново попадение. Дълга топка прехвърли защитата на Атлетик и стигна до Марко Асенсио дълбоко в наказателното поле. Хафът шутира, кълбото бе избито от Симон, но намери крака на Карим Бензема, който моментално стреля, но неточно.

В 77-ата минута Лукас опропасти много добра атака на гостите, след като потърси съотборник в наказателното поле, но напразно, тъй като не пласира добре центрирането си и топката не намери целта.

До края на двубоя Реал се опита с всички стили да стигне до победата, но това така и не се случи, благодарение на добре подредената защита на домакините от Билбао.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 1:1

Голмайстори: Иняки Уилиямс (32), Иско (64)

Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос, Йерай, Иниго, Юри, Р. Гарсия, Д. Гарсия, Бенят (Рико 81'), Сусаета, Муниаин (Капа 54'), Уилиямс (Сан Хосе 76')
Треньор: Едуардо Берицо

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Модрич (Иско 61'), Себайос (Каземиро 46'), Кроос, Асенсио, Бейл (Лукас 75'), Бензема,
Треньор: Хулен Лопетеги