Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите за Купата на Краля, след като загуби от Леганес с 0:1, но с общ резултат 3:1 продължава напред в турнира.

Футболистите на треньора Сантяго Солари започнаха срещата на стадион "Мунисипал де Бутарке" не особено мотивирани и това им изигра лоша шега в 30-ата минута, когато домакините поведоха в резултата, чрез Мартин Брайтвайте. През втората част "белия балет" леко вдигна темпото и не позволи да се стигне до фрапантна изненада.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/c_sMd5blOC4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха срещата при доста бавно темпо, като до средата на първото полувреме интересните положения бяха мираж. Домакините бяха малко по-активни но не успяваха да стигнат вратата на Кейлор Навас.

Така дойде 30-ата минута, в която Леганес откри резултата. Мартин Брайтвайте се оказа на правилното място в правилното време и безпроблемно прати топката във вратата - 1:0.

"Белия балет" бе близо до изравнително попадение в 41-ата минута. Винисиус Жуниор получи подаване на границата на наказателното поле и стреля. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част гостите започнаха да владеят повече топката и да поглеждат по-често към вратата на Куеяр, но опасностите продължиха да липсват.

Едва в 68-ата минута Федерико Сантяго Валверде Дипета достави дълга топка, но без достатъчно сила, за да стигне до Винисиус Жуниор и в крайна сметка бе пресечена от Бустинса.

В 73-ата минута Дани Себайос изведе бразилеца по прекрасен начин отляво. Винисиус шутира технично по диагонала, но Куеяр беше на мястото си и с лекота улови топката.

Пет минути по-късно влезлият като резерва Юсеф Ен Несири засече центриране и отправи анемичен удар от границата на наказателното поле, който обаче премина много встрани от дясната греда.

В 85-ата мачът можеше да придобие много драматичен развой. Сабин бе изведен по прекрасен начин в коридор. Футболистът напредна опасно и шутира, но много неточно.

В края на двубоя Брахим Диас можеше да стигне до равенството. Футболистът проби опасно в наказателното поле и отправи слаб изстрел, който срещна гредата.

В добавеното време на срещата дойде мига на Кейлор Навас, който само за две минути направи няколко много решаващи спасявания.

Леганес - Реал Мадрид 1:0

Голмайстори: Мартин Брайтвайте (30')

Леганес: Куеяр, Хуанфран, Бустинса (Ен Несири 70'), Омеруо, Сиовас, Кравец (Силва 75'), Ресио, Гони, Гамбау (Мануел 63'), Сабин, Брайтвайте
Треньор: Маурисио Пелегрино

Реал Мадрид: Навас, Одриосола, Варан, Начо, Регилон (Себайос 46'), Каземиро, Валверде, Марсело, Лукас (Диас 86'), Иско (Перес 68'), Винисиус
Треньор: Сантяго Солари