Милан на Дженаро Гатузо все повече изглежда на голям отбор. Поредното доказателство е гръмката победа с 2:0 като гост на Рома. “Росонерите” изиграха перфектен мач и с голове през второто полувреме на юношите на клуба Патрик Кутроне (48) и Давиде Калабрия (74) успяха да изковат победата на “Олимпико”.

С този успех Милан продължава устремното си развитие и увеличи серията си на 5 поредни победи и 12 мача без загуба. Тимът на Гатузо е на 7-мо място в класирането с 44 точки, колкото има и 6-тият Сампдория. Рома вече е на пето място в Серия А с актив от 50 точки.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което първи шанс за гол имаше Ченгиз Юндер. Удар на талантливия турчин в 5-та минута обаче бе избит от Донарума. Стражът на Милан показа класа и при последвалите изстрели на Патрик Шик и Диего Пероти.

Гостите от Милано се отбраняваха много добре, но като цяло през първото полувреме не направиха почти нищо запомнящо се пред противниковата врата. За сметка на това “росонерите” изчакаха точния момент и в 48-та минута поведоха в резултата. Кеси подхвана една контраатака и намери Сусо по дясното крило. Испанецът достави топката на границата на вратарското поле, където Патрик Кутроне се пребори с Костас Манолас и чукна топката зад Алисон - 1:0 за Милан.

Рома опита да реагира, но в 51-та минута удар на Пероти мина на сантиметри от страничната греда. Милан пък разчиташе основно на контраатаки и при две от тях Алисон трябваше да се намесва след изстрели на Кеси и Чалханоглу.

При поредната бърза контраатака в 74-та минута Милан вкара втори гол. Резервата Никола Калинич получи топката на границата на наказателното поле и видя връхлитащият на скорост Давиде Калабрия. Десният краен защитник остана сам срещу Алисон и технично копна топката над него за 2:0. Имаше сериозни съмнения за засада при паса към Калабрия, а телевизионните повторения само доказаха, че ситуацията бе повече от “тънка”.

До края на срещата Рома атакуваше, а Милан се бранеше. Усилията на “росонерите” да запазят преднината си в крайна сметка бяха възнаградени - 2:0 и три точки.

Рома - Милан 0:2

0:1 Патрик Кутроне 48’

0:2 Давиде Калабрия 74’

Рома: Алисон, Переш, Манолас, Фасио, Коларов, Пелегрини (80 - Жерсон), Строотман, Наинголан (64 - Джеко), Юндер (73 - Дефрел), Пероти, Шик

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Бонучи, Романьоли, Родригес, Кеси, Билия, Бонавентура (90 - Монтоливо), Сусо (82 - Борини), Чалханоглу, Кутроне (67 - Калинич)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6QFIlC_MpgY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>