Рома победи Торино с 3:2 и се изкачи на четвърто място в италианското футболно първенство. "Вълците" са с актив от 33 точки и една повече от вечния съперник Лацио, който има тежко гостуване на Наполи в неделя вечер.

Рома поведе с два бързи гола на Николо Заниоло (15') и Александър Коларов (34') от дузпа, но Торино изравни през второто полувреме с попадения на Томас Ринкон (51') и Кристиан Ансалди (67'). В 73-та минута обаче Лоренцо Пелегрини подаде на Стефан Ел Шаарави зад гърба на отбраната и нападателят се разписа от малък ъгъл за крайното 3:2.

Торино е девети в класирането с шест точки зад Рома.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zXWIX1Ws3Mk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>